Aktualitet

Kukës/ Kapen 15 klandestinë sirianë e kurdë, po tentonin të kalonin në Kosovë

Mësohet se klandestinët me shtetësi kurde dhe siriane u kapën tek ura e Drinit të Zi mbrëmjen e djeshme.
Featured image of article: Kukës/ Kapen 15 klandestinë sirianë e kurdë, po tentonin të kalonin në Kosovë Foto ilustruese

KUKËS– Policia e Kukësit ka kapur 15 klandestinë, të cilët po tentonin të kalonin për në Kosovë.

Mësohet se klandestinët me shtetësi kurde dhe siriane u kapën tek ura e Drinit të Zi mbrëmjen e djeshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në mesin e klandestinëve janë 4 gra e fëmijë. Tashmë ata po merren në pyetje nga policia e Kosovës.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment