Politike

Kujtim Gjuzi mesazh Metës nga Kuvendi: President ke vetëm një shans. Jep dorëheqjen

Gjuzi nga foltorja e Kuvendit tha se Meta ka vetëm një shans që të largohet nga zyra e tij.

TIRANË- Deputeti konservator Kujtim Gjuzi i ka bërë thirrje Presidenit Ilir Meta që të japë dorëheqjen. Gjuzi nga foltorja e Kuvendit tha se Meta ka vetëm një shans që të largohet nga zyra e tij.

Presidenti i Republikës duhet të ikte nga posti që kur shkoi në Berat dhe jo tani që ai bëri këtë që nuk është në favor. Por ju e mbajtët, pasi ka bërë manovra dhe tani që nuk janë në favorin tuaj ju doni ta shkarkoni me një fletë rrufe, se fletë rrufe është. Prandaj unë i bëj një thirrje Presidentit. Zoti Ilir Meta, ke një shans. Jep dorëheqjen tani se me të tepër do jetë tepër vonë”, u shpreh ndër të tjera Gjuzi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.B & A.S/ Dosja.al)

Shto Koment