Politike

Kujtim Gjuzi ‘kërcënon’ Ruçin me shkarkim, kryeparlamentari i përgjigjet: Vishu mirë herë tjetër…

Gjuzi i kërkoi Ruçit të lejojë replikën me deputetët, në përgjigje gjithashtu Ruci kërkoi nga deputeti i opozitës në parlament të zbatojë rregulloren e Kuvendit sa i takon kodit të veshjes.

TIRANË- Seanca e sotme plenare ka nisur me debate. Deputeti Kujtim Gjuzi kërkoi nga kryeparlamentari Ruçi të zbatojë rregulloren e Kuvendit, për të lejuar replikën me kryeministrin Rama.

Teksa Gjuzi i kërkoi Ruçit të lejojë replikën me deputetët, në përgjigje Ruci kërkoi nga deputeti i opozitës në parlament të zbatojë rregulloren e Kuvendit sa i takon kodit të veshjes.

“Duhet te na japësh mundësi për replikë se unë të bëj mocion për shkarkim. Kujdes zoti kryetar”, iu drejtua Gjuzi, kreut të Kuvendit. “Ke 28 mandate këtu dhe e mban vendin aty, prandaj here tjetër kushdo qe te jete nese kemi një replike duhet te na lejosh”, u shpreh kreu i Partisë Konservatore.

Por pas kërcënimit, Ruçi i është përgjigjur me të njëjtën monedhë. Kryeparlamentari i ka tërhequr vëmendjen Gjuzit që të ketë kujdes dhe të flasë me etikë në Parlament, madje i ka kërkuar dhe që të vishet mirë herës tjetër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Kujdes zoti Gjuzi dhe here tjetër kur te flasësh respekto rregulloren dhe te flasësh me etike dhe e treta here tjetër ne Parlament te jesh i veshur sipas Rregullores”, tha kryeparlamentari Ruçi.

Kuvendi ka miratuar buxhetin faktik për 2018-ë dhe Koorporatën e Investimeve. Deputeti Gjuzi përplaset me Ruçin për veshjen. Balla nuk i ndal akuzat ndaj PD-së për negociatat: Mbush me thashetheme deputetët gjermanë. Shalsi përplaset me Ralf Gjonin, ky i fundit i merr mikrofonin.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment