Sport

Kualifikimi pas 13 vjetësh në Champions League i Lazios, Lotito i bën ‘dhuratë’ trajnerit yllin e Mancester City

David Silva pritet të firmosë të hënën kontratën me Lazion, ndërsa për momentin kanë mbetur vetëm disa detaje për të sqaruar.
Featured image of article: Kualifikimi pas 13 vjetësh në Champions League i Lazios, Lotito i bën ‘dhuratë’ trajnerit yllin e Mancester City Claudio Lotito

ITALI-Kanë mbetur vetëm disa detaje në kontratë, që David Silva të veshtë fanellën e Lazios. Spanjolli i ka thënë po klubit kryeqytetas dhe të hënën pritet që palët të hedhin firmën në kontratë.

Për këtë tratativë është investuar vetë presidenti i Lazios, Claudio Lotito, i cili e ka mbajtur sa më larg mediave marrëveshjen. Madje Lotito ka vendosur që të shtyjë pushimet, teksa ka takuar të enjten në mbrëmje agjentin e lojtarit në një restorant në Romë.

David Silva

David Silva është dhurata e Lotitos për trajnerin, për kualifikimin në Champions League pas 13 vjetësh. Spanjolli ka refuzuar disa oferta nga Emiratet Arabe dhe Kampionati Europian, vetëm për të qenë mes futbollit elitar të Europës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Corrieredellosport

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment