Aktualitet

Ku u zhdukën punonjësit e bashkisë Kamëz? Zyrat të zbrazura, administrata në drejtim të paditur (VIDEO)

Mediat pranë qeverisë raportojnë se të gjithë punonjësit ndodhen në protestën e artistëve para Teatrit Kombëtar. Skenari mbështetet edhe tek prania e kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, e cila ndodhej sot në protestë.

TIRANE- Qytetarët e Kamzës kanë mbetur pa shërbime publike ditën e sotme, pasi zyrat e Bashkisë janë të mbyllura.

Siç shihet edhe në këtë video të shpërndarë në rrjetet sociale, zyrat e bashkisë janë bosh dhe punonjësit janë larguar në drejtim të paditur.

Mediat pranë qeverisë raportojnë se të gjithë punonjësit ndodhen në protestën e artistëve para Teatrit Kombëtar. Skenari mbështetet edhe tek prania e kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, e cila ndodhej sot në protestë.

Por nuk ka ende informacion zyrtar nëse punonjësit e larguar janë sot në protestë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për më shumë se 1 vit, artistë dhe qytetarë kundërshtojnë projektin e bashkisë Tiranë, që do të sjellë shembjen e Teatrit Kombëtar.

Ata kërkojnë ruajtjen dhe restaurimin e godinës, si një vlerë dhe kujtesë historike për Shqipërinë, por kryeministri Rama e quan Teatrin një “gërdallë” e cila duhet hequr nga për t’i hapur rrugë zhvillimit.

Presidenti Ilir Meta, e ktheu dekretin në Kuvend për të mos lejuar shembjen e Teatrit, por Rama dhe Veliaj arritën sërish që t’i hapin rrugë shembjes.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment