Politike

“Ku ndryshoni ju nga Rama, garuat pa kandidat”, Kryemadhi: Unë s’e sulmova pse doli vetëm më 30 qershor

Në përgjigjen e saj, Kryemadhi tha se ndryshimi është se ajo s’e ka sulmuar Ramën pse doli i vetëm më 30 qershor dhe shtoi se kryeministri, edhe kur kishte mundësinë të zgjidhte një kandidat, nuk zgjiodhi një të saktë.
Featured image of article: “Ku ndryshoni ju nga Rama, garuat pa kandidat”, Kryemadhi: Unë s’e sulmova pse doli vetëm më 30 qershor Monika Kryemadhi

TIRANË– Monika Kryemadhi ka treguar se cili është ndryshimi mes saj dhe kryeministit Edi Rama. E ftuar në “Open”, Kryemadhi u pyet për ndryshimin mesa saj dhe Ramës, referuar faktit se edhe ajo, njësoj si kryeministri më 30 qershor, garoi pa kandidatë në zgjedhjet e LSI-së.

Në përgjigjen e saj, Kryemadhi tha se ndryshimi është se ajo s’e ka sulmuar Ramën pse doli i vetëm më 30 qershor dhe shtoi se kryeministri, edhe kur kishte mundësinë të zgjidhte një kandidat, nuk zgjiodhi një të saktë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ndryshimi im mes Edi Ramës dhe LSI, në zgjedhjet e 30 qershorit unë Ramën nuk e kam sulmuar pse kandidoi vetëm me një kandidat, por edhe kur kishte mundësi të zgjidhte një kandidat ai nuk arriti të gjejë një kandidat të saktë. Tjetra kishte një dekret presidencial që shtynte datën e zgjedhjeve nga 30 qershori në 13 tetor,”- tha Kryemadhi.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment