AktualitetPolitike

‘Ku është Luli?’, Rama: Çfarë mendon ai për bllokimin e aeroportit? Sa herë ka bërë një punë ka bërë dëm

VIDEO
Rama përmendi Lulzim Bashën në Dropull duke pyetur se ku është ndërkohë që aeroporti është bllokuar.
Featured image of article: ‘Ku është Luli?’, Rama: Çfarë mendon ai për bllokimin e aeroportit? Sa herë ka bërë një punë ka bërë dëm Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama përmendi Lulzim Bashën në Dropull duke pyetur se ku është ndërkohë që aeroporti është bllokuar. Më tej, ai tha se kryedemokrati çdo punë që merr përsipër nuk e bën mirë.


Rama: E flasin këta. Një cetë me honxho bonxhon. Ku është Basha, cfarë mendon për bllokimin e aeroportit, cfarë mendon për pengmarrjen. Vetëm pak javë përpara stërvitjes më të madhe të ndodhur ndonjëherë në NATO dhe në forcat e SHBA. Si mund të bëhet Shqipëria lolo, ku duan t’ja dinë ata. Lloj lloj balte, numrash. Kukull që i ofrohet njerëzve me fytyrë të buzëqeshur. Sa herë ka prekur një punë ka bërë një dëm. I kujtohet njerëzve që ngeci ora e Tiranës dhe nuk lëvizte. Hesht duke dalë në vatra duke infektuar, thotë do japim kaq mijë euro për këta per atë. Një Xhaferr me kostum nusërie. Nuk votohet Basha, por Saliu, Monika dhe Berisha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Stresohen se paguhen 2 mijë dollarë’, Rama në Dropull: Ku është Basha? Pse nuk reagon për pengmarrjen e aeroportit të Rinasit? Sulm nga Berisha & Meta

(a.b)/dosja.al

Shto Koment