Aktualitet

Kthjellime dhe vranësira, si do të jenë temperaturat ditën e sotme (Parashikimi)

Ditën sotme nuk do të ketë reshje shiu. Temperaturat do të luhaten në vlerat nga 2°C në 19°C.
Featured image of article: Kthjellime dhe vranësira, si do të jenë temperaturat ditën e sotme (Parashikimi) Foto ilustruese

Shqipëri- Ditën e sotme do të ketë në të gjithë vendin një mot të kthjellët. Gjatë pasdites do të ketë shtim të vranësirave fillimisht në zonat malore dhe gradualisht do të përfshijnë edhe pjesën tjetër të vendit,  por nuk do të ketë reshje.

Ndërsa temperaturat e ajrit në mëngjes dhe mesditë do të luhaten në vlerat nga 2°C në 19°C. Sipas Meteoalb, era do fryjë mesatare në tokë, ndërsa në det me shpejtësi deri në 55 km/h nga drejtimi Jugor, duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al

Shto Koment