Aktualitet

Kthehen maskat në Laç/ Shkuan për të grabitur banesën, goditën me sende të forta familjarin (Emri)

29-vjeçari ka përfunduar në spital si pasojë e dhunës së ushtruar nga autorët.
Featured image of article: Kthehen maskat në Laç/ Shkuan për të grabitur banesën, goditën me sende të forta familjarin (Emri)

LAÇ- Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Laçit, ku dy persona të maskuar kanë shkuar në një familje për të vjedhur dhe pasi janë pikasur nga familjarët kanë ushtruar dhunë ndaj tyre.

Një nga anëtarët e familjes ka përfunduar në spital si pasojë e dhunës së ushtruar nga autorët.

Sipas njoftimit të policisë mësohet se dy persona të paidentifikuar kanë shkuar në banesën e shtetasit Hajdar Lika, në lagjen nr.5 Sanxhak, Laç, Kurbin për të vjedhur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pasi janë konfliktuar me pjestarët e familjes, grabitësit kanë goditur me sende të forta në kokë shtetasin Sinan Lika, djali i kryefamiljarit, 29 vjeç, i cili është dërguar në spitalin e Traumës për të marrë ndihmën e nevojshme.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment