Sport

Kryeqyteti ‘skuqet’, festa e Partizanit në FOTO

Ndeshja u shoqërua me tensione në fushë dhe në shkallët e stadiumit.

TIRANË- Sot është luajtur derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Kjo ndeshje u fitua nga të kuqtë, të cilët kanë vendosur hegjemoninë në kryeqytet.

Golat për Partizanin u shënuan nga Melo dhe Solomon, ndërsa për Tiranën u shënua nga Hasani. Ndeshja u shoqërua me tensione në fushë dhe në shkallët e stadiumit.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment