Bota

Kryeministri suedez merr dozën e parë të vaksinës anti-Covid, Lofven: Ndihem jashtëzakonisht mirë

The Guardian shkruan se Lovfen pas marrjes së vaksinës anti-Covid u kërkoi të gjithë suedezve që të marrin vaksinën anti-Covid. Lovfen u vksinua me vaksinës e Pfizer/BioNTech.
Featured image of article: Kryeministri suedez merr dozën e parë të vaksinës anti-Covid, Lofven: Ndihem jashtëzakonisht mirë Stefan Lovfen

SUEDI- Kryeministri suedez Stefan Lovfen ka marrë dozën e parë të vaksinës anti-Covid. The Guardian shkruan se Lovfen pas marrjes së vaksinës anti-Covid u kërkoi të gjithë suedezve që të marrin vaksinën anti-Covid. Lovfen u vksinua me vaksinës e Pfizer/BioNTech.

“Sot ishte radha ime për të marrë dozën e parë kundër vaksinws sw Covid-19. Ndihem jashtëzakonisht mirë dhe unë tashmë pres që të marr dozën e dytë. Merrni edhe ju shansin tuaj kur të vijë,” tha Lovfen.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në Suedi marrja e vaksinave ka qënë e lartë, ku rreth 90% të njerëzve mbi 80 vjeç kanë marrë vaksinën anti-Covid. Deri tani  rreth 28% e popullatës së Suedisë janë vaksinuar.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment