Rajoni

Kryeministri i Maqedonisë rezulton negativ në testin për koronavirus: Do vetëizolohem në shtëpi dhe për pak ditë

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Spasovski shkruan se ka dalë negativ, por do vijojë të qëndrojë i orozluar.
Featured image of article: Kryeministri i Maqedonisë rezulton negativ në testin për koronavirus: Do vetëizolohem në shtëpi dhe për pak ditë Oliver Spasovski

MAQEDONI E VERIUT- Kryeministri i Qeverisë teknike në Maqedoninë e Veriut, Oliver Spasovski ka dal negativ në testin e bërë për koronavirus. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Spasovski shkruan se ka dalë negativ, por do vijojë të qëndrojë i orozluar.

Sapo i mora rezultatet nga testi i sotëm për Kovid-19. Testi është negativ dhe nuk kam kurfarë simptome, ndërkaq derisa nuk i marr rekomandimet zyrtare nga epidemiologët, do të qëndroj në izolim shtëpiak”, shkroi kryeministri

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Spasovski bëri testin, pasi që rezultoi pozitiv drejtoresha e Drejtorisë së të Hyrave Publike, Sanja Lukarevska, e cila ishte pjesë e një takimi të LSDM-së në qytetin e Kumanovës të udhëhequr nga ai.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment