Bota

Kryeministri armen zbulon “planin”: Turqia po ringjall Perandorinë Osmane, priteni në Vjenë nëse…

Kryeministri theksoi se konflikti i Nagorni Karabak nuk ka marrë vëmendjen e duhur ndërkombëtare dhe se bota është më shumë e interesuar për Donald Trump dhe infektimin e tij nga pandemia, Pashinyan theksoi atë që ai e konsideroi "planin" e Turqisë.
Featured image of article: Kryeministri armen zbulon “planin”: Turqia po ringjall Perandorinë Osmane, priteni në Vjenë nëse… Nikoll Pashinyan

IJEVAN– Kryeministri i Armenisë Nikoll Pashinyan në një intervistë për prestigjozen gjermane ‘Bild’ ka folur për rrezikun e Turqisë. 

Në fjalën e tij, kryeministri theksoi se konflikti i Nagorni Karabak nuk ka marrë vëmendjen e duhur ndërkombëtare dhe se bota është më shumë e interesuar për Donald Trump dhe infektimin e tij nga pandemia, Pashinyan theksoi atë që ai e konsideroi “planin” e Turqisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë mendoj se situata aktuale nuk është më një çështje lokale po globale. Këto janë veprime që synojnë rivendosjen e Perandorisë Turke, të cilat janë në të njëjtën logjikë me aktivitetet e Turqisë në Mesdhe, Lindjen e Mesme dhe Libi dhe më pas në Europë. Nëse Turqia arrin të realizon këto, pritni ata në Vjenë,”- tha ai.  

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “Kryeministri armen zbulon “planin”: Turqia po ringjall Perandorinë Osmane, priteni në Vjenë nëse…

  1. Ja ku flet nji Fashist Armen,po te kishte ky mundesine doti faronte popujt tjere jo Armen qe te perhapte perandorine Armene, historija e ka treguar por nuk ju heci loja ,po te isha si Erdogani ata 100,000 Armen qe jetojne ne Turqi doti kisha hudhur jasht kufirit.

Shto Koment