PolitikeRajoni

“Kryeministër, të lumshin këmbët!”/ Akuzohet për krime lufte, Rama i shkon në zyrë Kadri Veselit, ish-kryeparlamentari e prezanton me stafin

VIDEO
Kadri Veseli e ka pritur kryeministrin Edi Rama që tek hyrja e selisë dhe i ka treguar të gjithë ambientin duke e prezantuar edhe me stafin dhe zyrtarët e PDK-së.
Featured image of article: “Kryeministër, të lumshin këmbët!”/ Akuzohet për krime lufte, Rama i shkon në zyrë Kadri Veselit, ish-kryeparlamentari e prezanton me stafin Edi Rama gjatë takimit me Kadri Veselin

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka shkuar edhe në zyrën e kreut të PDK-së, Kadri Veselit, i cili është nën akuzë për krime lufte në Kosovë. Veseli e ka pritur kryeministrin Rama që tek hyrja e selisë dhe i ka treguar të gjithë ambientin duke e prezantuar edhe me stafin dhe zyrtarët e PDK-së.

I emocionuar nga vizita dhe mbështetja e kreut të qeverisë shqiptare, ish-kryeparlamentari Veseli nuk i kurseu edhe fjalët e mira duke e falenderuar disa herë rresht për vizitat e tij në Kosovë, pas ngritjes së aktakuzave.

“Në zyrën time janë kolegët, kryeministër mirë se ke ardhur. Të lumshin këmbët! Faleminderit shumë!,“-i tha Veseli-Ramës. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot paradite Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Kosovë ku edhe do të zhvillojë një vizitë dy ditore. Dosja.al ka zbardhur detaje nga axhenda e kryeministrit, i cili mësohet se do të zhvillojë takime zyrtare me krerët e Shtetit në Kosovë dhe me krerët e partive. Në fokus të këtyre takimeve mësohet të jetë diskutimi mbi aktakuzat e ngritura ndaj Presidentit Hashim Thaçi, Kadri Veselit dhe ish-luftëtarëve të UÇK-së.

(k.m/dosja.al)

Një Koment në ““Kryeministër, të lumshin këmbët!”/ Akuzohet për krime lufte, Rama i shkon në zyrë Kadri Veselit, ish-kryeparlamentari e prezanton me stafin

  1. M.t njeri e k.k. tjetri. Te gjithe politikanet e nisin mire dhe e dhjesin veten me kalimin e viteve ne pushtet

Shto Koment