Politike

Kryemadhi: Ua kemi bërë të qartë ndërkombëtarëve, qeveri tranzitore për zgjedhje të lira

Kryemadhi thekson se Shqipëria është i vetmi vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese.

TIRANË– Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një deklaratë për shtyp është shprehur se duhet një qeveri tranzitore për të zhvilluar zgjedhje të lira. Kryemadhi thekson se Shqipëria është i vetmi vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese.

Shteti shqiptar nuk është pronë e Ramës. Jemi i vetmi vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese. Bashkimi me popullin nuk është një lojë.

Marrëveshja jonë është e qartë. Duhet qeveri tranzitore për zgjedhje të lira. Roli i LSI-së është vendimtar për lirinë e medias dhe për integrimin në Bashkimin Europian. Ia bëj të qartë Ramës se revolta e shqiptarëve sapo ka filluar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dashuria me kriminelin ka mbaruar. Beteja jonë nuk është për liderin,”– tha Kryemadhi ndër të tjera.

(f.m/dosja.al)

 • 12:33

  "Veshe nënat me të zeza", Monika kërcënon Ramën me vrasje: Çdo njeri di të marrë shenjë aty ku duhet

  kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nënkuptoi një kërcënim me vrasje teksa tha se Rama ka veshur nënat me të zeza për bijtë e humbur por ‘çdo shtëpi e ka një njeri që di të marrë shenjë aty ku duhet.’

  Ia bëj të qartë Edi Ramës se bandat e tij përballë miliona shqiptarëve janë shumë të vogla. Çdo shtëpi e ka një njeri që di të marrë shenjë aty ku duhet. Veshe nënat me të zeza për bijtë e humbur.

 • 12:33

  Kryemadhi 'thumbon' Metën: Iku koha e dashurisë dhe qetësisë

  Në një deklaratë për shtyp, Kryetarja e LSI-së përmendi edhe bashkëshortin e saj Ilir Metën, teksa theksoi se ka ikur koha kur LSI-ja kishte hallin e Metës për stabilitetin e të dashurisë dhe qetësisë.

  Ndaj kam një mesazh për Ramën nga parlamenti i LSI. Meqë ka merak të madh për LSI, po ia bëj të qartë që LSI nuk është më e kohës kur kishte Ilir Metën që kishte hallin e stabilitetit e të dashurisë dhe qetësisë.

  Dashuri dhe qetësi me kriminelin ka mbaruar, nuk ka me atë njeri që ka veshur me të zeza nënat e shqiptarëve.

  E dimë që është e vështirë, por ne nuk do ndalemi, mund të ndalen burrat, por gratë e këtij vendi jo.

  Rama të mos guxojë të cënojë asgjë të shqiptarëve se nuk do ketë përballje ligjoje, por personale se nuk ka për ta falur të aradhmen e fëmijëve asnjë,”- tha Monika Kryemadhi.

Shto Koment