Politike

Kryemadhi: Rritja e LSI, çdo zgjedhje vjen si rezultat i votës së të rinjve

E ftuar në emisionin 'Real Story", Kryemadhi tha se një statistikë e vërtetuar dhe nga Edi Rama.
Featured image of article: Kryemadhi: Rritja e LSI, çdo zgjedhje vjen si rezultat i votës së të rinjve Monika Kryemadhi

TIRANË- Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka thënë se rritja e LSI në çdo palë zgjedhje vjen si rezultat i votës së të rinjve. E ftuar në emisionin ‘Real Story”, Kryemadhi tha se një statistikë e vërtetuar dhe nga Edi Rama.

“Rritja e LSI vjen si rezultat i votuesve për herë të parë. LSI-në e votojnë të rinjtë 18-35 vjeç. Në zgjedhjet e 2013-s dhe në zgjedhjet e 2017-s, në 2 votues për herë të parë, 1 voton LSI-në, 1 voton partitë e tjera. Dhe këtë e ke me statistikë nga sondazhet e Edi Ramës vetë.
LSI është e vetmja parti politike, e cila rifreskon kartën e anëtarësisë çdo katër vjet.”– tha ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.k.dosja.al)

Shto Koment