Politike

Manifestimi i Metës, reagon Kryemadhi: Populli sot shpërndau Parlamentin

Teksa turma ishte duke u shpërndar ka dhënë një koment të shkurtër dhe tha se sot populli e shpërndau parlamentin.
Featured image of article: Manifestimi i Metës, reagon Kryemadhi: Populli sot shpërndau Parlamentin Monika Kryemadhi në manifestim

TIRANË- Monika Kryemadhi, kryetare e LSI ka marrë pjesë në manifestimi ne thirrur nga Presidenti Ilir Meta. Kryemadhi nuk zgjodhi të fliste për mediat gjatë tubimit, por në fund nuk u ka shpërtuar do gazetarëve dhe ka dhënë një koment.

Teksa turma ishte duke u shpërndar ka dhënë një koment të shkurtër dhe tha se sot populli e shpërndau parlamentin. E vetmja gjë që duhet të them që pjesëmarrja e jashtëzakonshëm është surpriza më e madhe. Parlamentin e shpërndau populli sot, mjafton që të dëgjoje brohorimat e shqiptarëve“, tha ajo në përfundim të tubimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Presidenti Ilir Meta mblodhi sot mijëra qytetarë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Meta tha se nëse nuk merret seriozisht dekreti i firmosur sot për kthimin e ligjit për gjyqtarët dhe prokurorët dhe betimin e tyre, atëherë do të hyjë në sallën e Kuvendit, ku do të firmosë dekretin për shpërndarjen e parlamentit.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment