Politike

Kryemadhi bën parashikimin për zgjedhjet e ardhshme: 85% nuk e votojnë Ramën, 55% votojnë opozitën e bashkuar

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka parashikuar, se opozita e bashkuar do të votohet nga 55% e shqiptarëve.
Featured image of article: Kryemadhi bën parashikimin për zgjedhjet e ardhshme: 85% nuk e votojnë Ramën, 55% votojnë opozitën e bashkuar Monika Kryemadhi

TIRANË -Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është shprehur e bindur për fitoren në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Nga studio e emisionit “JAVA” në RTSH, Kryemadhi u shpreh, se nga sondazhet e LSI, 85% e shqiptarëve nu e votojnë kryeministrin Edi Rama, ndërsa 55% do të votojnë opozitën e bashkuar.

Më tej ajo ka shtuar se beson tek sonazhet, pasi LSI-së i kanë dalë gjithmonë. Sipas Kryemadhit, opozita e bashkuar, duhet të luftojë që të bindë elektoratin gri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

85% e shqiptarëve nuk votojnë Ramën 55 % votojnë opozitën e bashkuar. LSI-së i kanë dalë gjithmonë sonsdazhet. Unë besoj te sondazhi dhe puna individuale e secilit nga ne“, tha Kryemadhi.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment