KurioziteteVirale

Krizë në rrjetet sociale, bien serverat në të gjithë botën

WhatsApp, Facebook dhe Instagram kanë dalë thuajse jashtë funksionit pasi nuk ët lejojnë të dërgosh apo të marrësh foto.
Featured image of article: Krizë në rrjetet sociale, bien serverat në të gjithë botën Foto Ilustruese

TIRANË– Një krizë në rrjetet sociale ka vënë në panik të gjithë njerëzit. WhatsApp, Facebook dhe Instagram kanë dalë thuajse jashtë funksionit.

Me një vëzhgim të thjeshtë në disa profile në rrjetet sociale vëmë re se fotot nuk mund të shkarkohen mesazhet vonojnë në dërgim dhe video telefonatat realizohen me shumë vështirësi.

Ende nuk ka ndonjë sqarim nga kompania por paraprakisht dyshohet të kenë rënë serverat në të gjithë botën.

Si fillim ky problem ka ndodhur në SHBA, më pas është përhapur në të gjithë botën. E njëta gja ka ndodhur edhe para dy javësh, por u duk sikur gjërat u stabilizuan.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment