Bota

Krishlindje pa bredh! Britania e Madhe mund të mos sigurojë pemë të mjaftushme këtë vit, shkak mutacioni me nuselalat në Danimarkë

Importuesi më i madh i bredhit karakteristik të Krishlindjeve, Danimarka këtë vit nuk do të shpërndajë pemë për shkak të një mutacioni Covid-19 që u zbulua te nuselalet.
Featured image of article: Krishlindje pa bredh! Britania e Madhe mund të mos sigurojë pemë të mjaftushme këtë vit, shkak mutacioni me nuselalat në Danimarkë Foto ilustruese

ANGLI– Britania e Madhe mund të ketë mungesë të bredhave së Krishlindjeve këtë vit, duke lënë shumë familje pa një vend, poshtë të cilit të vendosen dhuratat. 

Sipas DailyMail, importuesi më i madh i bredhit karakteristik të Krishlindjeve, Danimarka këtë vit nuk do të shpërndajë pemë për shkak të një mutacioni Covid-19 që u zbulua te nuselalet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, që qendrat e kopshtit të bredhave thonë se, historikisht, shumë dyqane dhe supermarkete mbështeten në pemët daneze për stokun e tyre.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment