Aktualitet

KRIMI fiton terren në Elbasan, Policia fillon “sulmin”/ Ndryshime në sektorin e hetimit të vrasjeve, emërimet e reja

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se nga Elbasani është larguar Leonard Palushi, shefi i sektorit të hetimit të krimeve kundër jetës për t'u transferuar në Drejtorinë e Policisë Qarkut Lezhë.
Featured image of article: KRIMI fiton terren në Elbasan, Policia fillon “sulmin”/ Ndryshime në sektorin e hetimit të vrasjeve, emërimet e reja

ELBASAN– Vrasjet e fundit që kanë ndodhur në Elbasan kanë vënë alarmin e në strukturat e Policisë. Për të fituar terren ndaj krimit, në Policinë e Elbasanit ka pasur rotacion të disa drejtuesve dhe oficerëve të sektorit të vrasjeve në këtë qark.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se nga Elbasani është larguar Leonard Palushi, shefi i sektorit të hetimit të krimeve kundër jetës për t’u transferuar në Drejtorinë e Policisë Qarkut Lezhë. Ndërkohë në sektorin e vrasjeve në Elbasan, ende nuk është përcaktuar emri që do drejtojë këtë sektor të rëndësishëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Përveç Palushit, sektorit të krimeve i është bashkuar Erion Ismaili, i cili ka mbajtur postin e shefit të komisariatit në Krujë. Të njëjtat burime bëjnë me dije se ristrukturimi vjen pas një seri ngjarjesh të ndodhura kohët e fundit në qytet.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment