KRYESORET
Art&Argëtim

Krim pasioni? Sot do të hiqni qafe një person’/ Meri Shehu paralajmëron këtë shenjë

8 Dhjetor 2021, 14:34 Nga DOSJA
Krim pasioni? Sot do të hiqni qafe një person’/ Meri Shehu

Dashi

Sot Plutoni ne Bricjap do behet i pakalueshem nese nuk jeni te afte te dini te humbisni apo te dini te dashuroni deri ne fund pavaresisht pasojave

Demi

Mos lejoni qe ndjenjat tuaja sot per dike qe ju duket i paaritshem te kthehen ne platonike dhe ju te beheni si nje nga herojne e e Shekspirit me dramen e dashurise ne zemer

Binjaket

Ju e dini qe nuk jeni te afte per sprova te medha, keshtu qe do i vini rrotull vorbulles se ndjenjave duke e pare nga larg. Kureshtja vetem mund t’ju shtyje te merrni vendimin e guximshem per tu vetmohuar

Gaforrja

Keni perballe sot dike qe e doni shume por qe do sprovohet si per vete si per ju. Kjo ndjesi qe ju jep dhimbja e dikujt te dashur do ju beje te reflektoni se si do vazhdoni me tej

Luani

Sot duhet ta hiqni qafe nje here e pergjithmone nje person qe ju provokon ndjenja por qe nuk mund ta lini zbuluar ndersa lidhja juaj ka vdekur. Pikerisht kete rol te veshtire do merrni sot persiper

Virgjeresha

Dita e sotme ne shenjen tuaj ka veçantine se do veje perballe dashurine me Plutonin qe mban gjashte muaj ne boten e tij krijesen tuaj. Mos ndoshta do lejoni qe te marre edhe dashurine tuaj per kaq kohe larg jush??

Peshorja

Sot do kujtoni me shume nje person qe do gjithçka nga te tjeret qe te besoj se e duan apo qe te sigurohet per sinqeritetin e duhur. Por dikush i afert do ju sprovoje deri aty sa te kuptoni qe jeni ju qe e doni me shume.

Akrepi

Nje dite pasionante pasi do nxirrni talentin tuaj rimeshirues pas nje humbje qofte edhe sentimentale. Kush mendon se mund t’ju sprovoje ju e ka gabim. Ju jeni vet plutoni Autokatasrofine e keni ju si force askush tjeter

Shigjetari

Pasiguria juaj sot mund te jete e tille qe te doni te beni nje kurban ne emer te zotave apo frikes. Po kjo mbart dhimbje pasi diçka e dashur per ju do hidhet ne emer te frikes suaj apo adhurimit tuaj

Bricjapi

Pretendohet qe ju jeni te keqinj per te bere te tjeret dhe veten me te pjekur. Po sot po merrni edhe nje ndihme, pasi Plutoni ne shenjen tuaj do sprovoje nxenesit tuaj dhe vete ju

Ujori

Qellimi justifikon mjetin dhe ky mesazh per ju ka ne baze ftohtesine e ndjenjave dhe largesine ne distance per te mos u ndikuar nga energjite e askujt. Keshtu qe kete sprove do ta shihni si nje film ne kinema

Peshqit

Per ju dita e sotme ka rendesi esenciale persa i perket rregullave dhe qokave qe mendoni se i mbajne njerezit ne marrdhenie. Por, sidoqofte ky test qe do kaloni sot ka te beje me forcen instiktive manaxhuese apo pasionate. Krime pasioni?? Apo ne emer te tradicionales?? Ja te shohim…

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sondazh

Poll

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

Rrëfimi i Dumanit/ Berisha: S’kisha dëgjuar që bandat rivale të merrnin të njëjtin vrasës

PPE për krizën në PD? Berisha: S’e di, e vlerësojmë, disa nga ne do shkojnë

Berisha korrigjohet: Ia paskam thënë gabim emrin Dumanit, e paska Nuredin

Duma e Alizoti në mbledhjen e Rithemelimit, Berisha: Do e merrni vesh në darkë

3 Komisionet në duart e Alibeajt, Berisha: Përpjekje Ramës për ta lënë vendin pa Opozitë

Miraka te Ligjet, Berisha: Bardhi të japë sqarime për vrasjen në Elbasan

Berisha: Alibeaj merr në mbledhje demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

Berisha paralajmëron protesta: Droga është normë në polici, mjaftojnë dy vrasjet e fundit

Nesër zgjidhet kryesia e PD/ Berisha: Sot dorëzoj emrat

Pas Dumanit, Berisha thirrje Besian Xhixhës: Trego lidhjet e krimit me politikën

Berisha: Dumanit po i censurojnë dëshmitë, nxirrni tabulatet e Taulant Ballës me Suel Çelën

Berisha thirrje Nuredin Dumanit: Trego gjithçka, deri tani ke thënë ato që dimë të gjithë

Berisha: Gjykata Supreme janë Rama e Don Agaçio, gjthçka ndodh në dhomë këshillimi

Manja ‘pastroi’ dosjet, Berisha: Mafia e pronave u amnistua, mjafton të çojnë qesen në Apel

S'përmbahen! Bardhi: Mos më ngri zërin mua. Bushka: Flisni 7 veta në kor

PLAS KEQ te Ligjet/ Bushka: Ne jemi ndryshe Gazi, ty të është vrarë dikush në zonën elektorale

Raporti i Administratës Publike, Bardhi: Keni analizë për patronazhistët, keni marrë masa?

Raporti i Administratës Publike/ Alibeaj: Pse gjatë vitit zgjedhor ka pasur më shumë rekrutime?

Anëtarët e ish-sigurimit të Shtetit/ Alibeajt s'i pranohet kandidati, ngre zërin: Ja provat

Socialistët miratojnë të propozuarin e Berishës, Simon Miraka

Sherr te Ligjet/ Bardhi: Të pafytyrë, votuat të propozuarin e non-gratas. Bushka: Lëri patetizmat

Në qendër të Tiranës, aksidentohet autobusi i linjës së Institutit

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë