Sport

Krijuan Super League-n, por harruan një detaj! Mediat nisin bojkotin për transmetimin

Të gjithë tifozët janë kundër krijimit të kësaj Super League, ndërsa së fundmi ka nisur edhe bojkoti i mediave. “Amazon”, “BT”, “Sky”, “Dazn” janë disa nga mediat prestigjoze që janë distancuar nga ky projekt dhe nuk do ta transmetojnë
Featured image of article: Krijuan Super League-n, por harruan një detaj! Mediat nisin bojkotin për transmetimin Foto Ilustruese
Përditësuar:

EUROPË– Krijimi i Super Ligës Evropiane ka shkaktuar një tërmet të vërtetë anembanë Kontinentit të Vjetër, por reagimet më të forta në mënyrë të pritshme vijnë nga ishulli, ku kanë qendrën e tyre 6 nga 12 klubet që bëjnë pjesë në grupin themelues të kësaj strukture. Bëhet fjalë pra për gjysmën e klubeve pjesëmarrëse dhe ekipe si Manchester United, Liverpool, Manchester City, Chelsea, Tottenham Hotspur dhe Arsenal përfaqësojnë 6 nga 11 klubet më të pasur në glob.

Të gjithë tifozët janë kundër krijimit të kësaj Super League, ndërsa së fundmi ka nisur edhe bojkoti i mediave. “Amazon”, “BT”, “Sky”, “Dazn” janë disa nga mediat prestigjoze që janë distancuar nga ky projekt dhe nuk do ta transmetojnë. Një shuplakë kjo që vjen në fytyrën e Florentino Perez që nuk e priste këtë lloj reagimi pas shpalosjes së projektit të ri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

 

Shto Koment