Politike

“Krenar për Kukësin”, Meta publikon foton me gazetarin e Dosja.al: Ishte vetëm 6 vjeç kur qyteti i tij përjetoi tragjedinë e Kosovës

Meta këtë takim  e ka bërë publik me anë të një postimi në Facebook dhe shprehet se ka qenë një kënaqësi e veçantë për të
Featured image of article: “Krenar për Kukësin”, Meta publikon foton me gazetarin e Dosja.al: Ishte vetëm 6 vjeç kur qyteti i tij përjetoi tragjedinë e Kosovës Gazetari Bekim Bici dhe Presidenti Ilir Meta

KUKËS- Presidenti Ilir Meta ka patur sot një takim me gazetarin e Dosja.al, Bekim Bici. Takimi është zhvilluar në Kukës dhe temë e bisedës ka qenë 20-vjetori i bombardimeve tqë NATO-s në Kosovë.

Presidenti Ilir Meta

Meta këtë takim  e ka bërë publik me anë të një postimi në Facebook dhe shprehet se ka qenë një kënaqësi e veçantë për të. Ndërkohë më tej Kreu i Shtetit shkruan se krenar për Kukësin dhe ato javë të paharrueshme që ky qytet ka përjetuar gjatë luftës në Kosovë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kënaqësi sot të pija një kafe në Kukës me gazetarin Bekim Bici. 20 vjet më parë ai ishte vetëm 6 vjeç, kur qyteti i tij u bë për ditë e javë të tëra qendër e mediave botërore që dëshmonin, jo vetëm një nga tragjeditë më të mëdha njerëzore që po ndodhte në Europë, por edhe një nga kryeveprat e humanizmit njerëzor që njohu bota. Krenar për Kukësin dhe ato javë të paharrueshme që përjetova mes kukësianëve patriotë, bujare e fisnikë si ata.🇦🇱”, shkruan Meta në Facebook.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment