Rajoni

Kosovë/ Sulmohet deputeti serb, pamjet e dhunës bëjnë xhiron e rrjetit (VD)

Pamjet kanë bërë tashmë xhiron e rrjetit, ndërkohë që vetë deputeti thotë se personi që e dhunoi është këshilltar i Millan Kostiç, përfaqësues i Lista Srpska.

KOSOVË- Sulmohet nga dy persona deputeti i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviç. Deputeti është dhunuar në afërsi të një restoranti pranë Kuvendit.

Pamjet kanë bërë tashmë xhiron e rrjetit, ndërkohë që vetë deputeti thotë se personi që e dhunoi është këshilltar i Millan Kostiç, përfaqësues i Lista Srpska.

“Në mëngjes isha mysafir në RTK, aty kam bërë disa deklarata rreth punës së ish-ministrit Rikallo, pra këtë e them se personi që me sulmoi ishte këshilltari i Rikallos, Millan Kostic. Ai fillimisht me ka sulmuar me fjalë të pahijshme. Unë u afrova dhe e pyeta se çfarë ishte puna, e mori shishen në dorë, dhe më tha që do të godas dhe do ta thyej kokën. Personi tjetër që ishte në tavolinë me të u afrua dhe më tha që do t’i qërojmë hesapet, dhe në atë rrëmujë më ra telefoni në dorë, dhe e mora telefonin, në dorë”.-u shpreh ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pamjet e dhunimit të deputetit serb

(f.g/dosja.al)

Shto Koment