Rajoni

Rifillimi i dialogu Kosovë- Serbi/ Reagon Hoti: Është rezultat i aktiviteteve të koordinuara me SHBA-në

Hoti ka thënë se vazhdimi i dialogut është hap kyç për normalizimin e marrëdhënieve dhe njohjen reciproke.
Featured image of article: Rifillimi i dialogu Kosovë- Serbi/ Reagon Hoti: Është rezultat i aktiviteteve të koordinuara me SHBA-në Avdullah Hoti

KOSOVË– Kryeministri Avdullah Hoti ka reagar së fundmi në lidhje me dialogon Kosovë Serbi që do të rinis më 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë si dhe me ndalimin e fushatës të ccnjohjes së pavarsisë së Kosovës.

Hoti ka thënë se vazhdimi i dialogut është hap kyç për normalizimin e marrëdhënieve dhe njohjen reciproke.

“Aktivitetet e koordinuara me partnerët tanë, veçanërisht me Qeverinë e SHBA-së dhe Richard Grenellin, ka dhënë rezultatet e para, duke bërë që Serbia të ndalojë fushatën e saj të çnjohjeve. Vazhdimi i dialogut është hap kyç për normalizimin e marrëdhënieve dhe njohjen reciproke”, ka shkruar Hoti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

I emëruar i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka njoftuar se qeveritë respektive do të takohen më 27 qershor në Ëashingtom.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment