Bota

Koronavirusi ‘shkreton’ Londrën/ Boshatisen rrugët dhe të gjithë qendrat kryesore

Koronavirusi 'shkreton' Londrën/ Boshatisen rrugët dhe të gjithë qendrat kryesore
Featured image of article: Koronavirusi ‘shkreton’ Londrën/ Boshatisen rrugët dhe të gjithë qendrat kryesore Pamje nga Londra

LONDËR– Ditën e djeshme në fotot e publikuara nga mediat vendase, rrugët dhe sheshet kryesore të  Londrës shihen të boshatisura.

Pamje nga londra

Për Britaninë është fundjava e parë e izolimit dhe mesa duket të gjithë po zbatojnë rregullat e qeverisë për parandalimit  e koronavirusit.

pamje nga Londra

Ndërkohë ishte Kryeministri Boris Johnson, i cili ka njoftuar të hënën masat kufizuese   gjithëpërfshirëse ndaj veprimtarive të përditshme, përfshirë ndalimin e çdo grumbullimi me më shumë se dy persona, të cilët nuk jetojnë së bashku.

Pamje nga Londra

Ai u ka dhënë urdhër të gjithë njerëzve që të qëndrojë në shtëpi përveç disa përjashtimeve si dyqanet që  shesin mallra thelbësore, të tilla si ushqime dhe ilaçe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa vetë “shtylla” Boris Jahnson ka njoftuar se është I nfektuar me kornavirus së bashku me sekretarin e Shëndetit Matt Hancock si dhe zyrtarin më të lartë të Shërbimit Shëndetësor në vendit, Chris Whitty.

(A.K.Dosja.al)

 

Shto Koment