Bota

Koronavirusi mbërthen vendin/ Fauci ka një propozim për qeverinë: Maskat duhet të jepen falas për qytetarët

Mjeku Anthony Fauci është shprehur se është plotësisht dakord qw qeveria amerikane tw prodhojw dhe tw shpwrndajw maska gjatw periudhws sw pandemisw sw koronavirusit.
Featured image of article: Koronavirusi mbërthen vendin/ Fauci ka një propozim për qeverinë: Maskat duhet të jepen falas për qytetarët Dr.Anthony Fauci

SHBA- Senatori i Vermont Bernie Sanders ka zhvilluar ditën e sotme një intervistë me ekspertin kryesor të qeverisë amerikane për Shëndetësinë, Anthony Fauci.

Ky i fundit, është pyetur se nëse qeveria amerikane duhet të prodhojë maska për qytetarët, ndërsa mjeku ka dhënë mendimin e tij lidhur me mënyrën sesi duhet të funksionojë shteti për të ndihmuar të gjithë personat në nëvoijë.

Unë mendoj se maskat janë jashtëzakonisht të rëndësishme. Duhet që të vendosni maskat pasi ato iu mbrojnë. Jam dakord që të jepen edhe falas, pasi diçka e tillë është në favor të amerikanëve,”- ka thënë Fauci.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:BBC

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment