Bota

Koronavirusi i përhapur kudo/ Emmanuel Macron del rrugëve të qytetit dhe falenderon qytetarët nga ballkonet, komentuesit e ‘kryqëzojnë’. Gabimi që bëri presidenti i Francës

VIDEO
Disa komentues i ka shkruar Macron se ka qëndruar shumë pranë me turmën e mbledhur rreth tij dhe se kishte dalë pa asnjë masë mbrojtëse, pasi me vete nuk kishte as maskë dhe as doreza.
Featured image of article: Koronavirusi i përhapur kudo/ Emmanuel Macron del rrugëve të qytetit dhe falenderon qytetarët nga ballkonet, komentuesit e ‘kryqëzojnë’. Gabimi që bëri presidenti i Francës Emmanuel Macron

FRANCË– Presidenti Emmanuel Macron ka dalë nga karantinë ditën e djeshme për të falenderuar të gjithë qytetarët që kanë qëndruar në shtëpi. Teksa po vizitonte një lagje, të gjithë banorët e pallatit kanë dalë në ballkone për të parë nga afër kreun e shtetit.

Macron ka duartrokitur dhe më pas i ka falenderuar të gjithë që kanë qëndruar në shtëpi pasi sipas tij në këtë mënyrë kanë shpëtuar jetë.

“Faleminderit të gjithëve, këtu në Pantin dhe kudo në Francë, që keni shpëtuar jetë duke qëndruar në shtëpi,”-u tha Macron qytetarëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por kudo në botë, ka detajistë që vënë re edhe gjërat më të vogla. Disa komentues i ka shkruar Macron se ka qëndruar shumë pranë me turmën e mbledhur rreth tij dhe se kishte dalë pa asnjë masë mbrojtëse, pasi me vete nuk kishte as maskë dhe as doreza. Mjete të cilat rekomandohen që të përdoren nga specialistët e OBSH-së.

Komentet

Komenti: Cili është interesi i kësaj daljeje publike? Pa maska, pa doreza? Cili është mesazhi? Është totalisht pa kuptim

Komenti:  Ky është shembulli që na jepni për të shëtitur?

Mesa duket krerët e qeverisë dhe të shteteve kanë probleme me mbajtjen e dorezave dhe maskave, pasi disa ditë më parë edhe kryeministri Edi Rama doli në rrugët e Tiranës, gjithashtu pa asnjë masë mbrojtëse.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment