Bota

Koronavirusi godet dhe Mbretërinë e Bashkuar, boshatisen rrugët, parqet e aeroportet

Kryeministri Boris Johnson, ndër masat e marra ka ndaluar tubimet publike dhe daljet në rrugë më shumë se dy veta.

BRITANI E MADHE– Pandemia e koronavirusit nuk po kursen asnjë vend dhe përhapja në shumë njerëz ka bërë që dhe Mbretëria e Bashkuar të marrë masa të rrepta për të luftuar përhapjen e Covid-19. Kryeministri Boris Johnson, ndër masat e marra ka ndaluar tubimet publike dhe daljet në rrugë më shumë se dy veta.

Kryeministri Johnson u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të qëndrojnë në banesat e tyre në mënyrë që të parandalojnë përhapjen e COVID-19. Siç shihet dhe në foto, rrugët, parqet e tregjet e Mbretërisë së Bashkuar janë boshatisur si kurrë më parë, në ato pak raste ku shihen njerëz, ata janë në radhë dhe duke ruajtur distancën e sigurisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: BBC

Shto Koment