Bota

Koronavirusi gjunjëzon botën mbarë, australianët dynden në plazhe dhe shijojnë rrezet e diellit me bikini

Australianët duket se pavarsisht masave për të mos dal nga shtëpia ditët e nxehta po i shijojn në plazhe dhe kafe.

AUSTRALI – Koronavirus ka pushtuar gjithë botën por në plazhin e Sidneit duket se kjo gjë nuk po ndihet fare dhe njerzit kanë veshur rroba banjot dhe kanë nisur plazhin.

Australianët duket se pavarsisht masave për të mos dal nga shtëpia ditët e nxehta po i shijojn në plazhe dhe kafe.

Siç shikohet dhe në foto qytetarët australian kanë mbushur parqet, kafet dhe plazhet duke shijuar kohën e ngrohtë pavarsisht rrezikut nga koronavirus.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: dailymail.co.uk

(d.k/dosja.al)

Shto Koment