Bota

Koronavirusi ‘armiku’ i vetëm që izoloi New York-un, në rrugët e boshatisura njerëzit numërohen me gishtat e dorës

Është shumë e trishtë të shohësh sesi rrugët e New Yorkut që jemi mësuar t'i shohim gjithmonë të mbushur me njerëz, sot si shkak i përhapjes së koronavirusit janë boshatisur totalisht.

New York- New Yorku ëshë boshatisur, i vetmi armik që e detyroi ta mbzllte në shtëpi ishte koronavirusi sikurse ka ndodhur në mbarë botën.

Prej  ditësh tashmë edhe në qytetin mëë të populluar të botës rrugët kanë mbetur bosh, edhe pse duket disi e çuditshme që miliona njerëy të mos gumëzhijnë në ato rrugë.

Ndërkohë pasditen e sotme përmes një transmetimi live nga lart duket se njerëzit në këto rrugë  numërohen me gishtat e dorës, ndërsa makinat lëvizin shuëm rrallë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo  është e gjitha çfarë ka shkaktua shkaktuar koronavirusi në SHBA, ku sëfundmi mediat e huaja raportuan  se bilanci është gjithmonë e në rritje, në çdo 17 minuta vdes një person.

Në rang kombëtar SHBA numëron 105,019 persona të infektuar dhe jan ë regjistruar  1717 të vdekur nga koronavirusi. 

A.C/Dosja.al

Shto Koment