Aktualitet

Tentuan të transportonin refugjatë, Policia Kufitare kap dy persona në Korçë

Mësohet se dy personat janë kapur nga ana e Policisë Kufitare dhe bashkë me refugjatët, të ndarë në 3 automjete janë përpjekur të shmangen nga policia.  Por më pas janë arrestuar në zonën e Maliqit.
Featured image of article: Tentuan të transportonin refugjatë, Policia Kufitare kap dy persona në Korçë Policia e Korçës

KORÇË- Policia e Korçës ka arrestuar dy persona, të cilët kanë tentuar të transportojnë refugjatë drejt Tiranës.

Mësohet se dy personat janë kapur nga ana e Policisë Kufitare dhe bashkë me refugjatët, të ndarë në 3 automjete janë përpjekur të shmangen nga policia.  Por më pas janë arrestuar në zonën e Maliqit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Së fundmi, dy emigrantë sirianë humbën jetën gjatë një aksidenti automobilistik në Gramsh. Shqipëria është kthyer në një vend tranzitor për ta, dhe qëndrojnë këtu për disa kohë e më pas largohen drejt vendeve të BE-së.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment