Aktualitet

Korça zbardhet në mes të pranverës! Trashësia e dëborës në zonat malore arrin deri në 17 cm

Fshati turistik i Dardhës si dhe Qafa e Qarrit, janë mbuluar tashmë nga dëbora.
Featured image of article: Korça zbardhet në mes të pranverës! Trashësia e dëborës në zonat malore arrin deri në 17 cm Korçë

KORÇË– Edhe pse jemi në muajin e dytë të pranverës, dëbora ka zbardhur juglindjen. Reshjet kanë filluar prej mesnatës së djeshme thuajse në gjithë qarkun e Korçës, ku në zonat malore, trashësia arrin deri në 17 cm.

Fshati turistik i Dardhës si dhe Qafa e Qarrit, janë mbuluar tashmë nga dëbora.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nuk raportohen bllokime të rrugëve, ndërsa firmat kontraktore ndodhen në terren duke punuar për mirëmbajtjen e rrugëve.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment