Aktualitet

Merr flakë papafingoja e vilës në Tiranë, evakuohen banorët

VIDEO
Në momentin që papafingoja ka marrë flakë është bërë i mundur evauimi në kohë i banorëve, duke bërë të mundur që të shmangen lëndimet në njerëz. 
Featured image of article: Merr flakë papafingoja e vilës në Tiranë, evakuohen banorët Ndërtesa në flakë
Përditësuar:

TIRANË– Një papafingo e një vile katër katëshe ka marrë flakë. Sipas njoftimit zyrtar nga Policia e Shtetit, ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në reth orës 19:30, në rrugën “Skender Luarasi”.

Në momentin që papafingoja ka marrë flakë është bërë i mundur evauimi në kohë i banorëve, duke bërë të mundur që të shmangen lëndimet në njerëz. 

Zjarrfikësja ka mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur neutralizimin e flakëve, ndërkohë që vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Njoftimi i policisë Tiranës

Më datë 03.06.2020, rreth orës 19:30, në rrugën “Skender Luarasi” ka rënë zjarr në papafingon e një vile 4-katëshe, nuk ka problem për banorët pasi është bërë e mundur evakuimi në kohë i banorëve. Në vendngjarje ndodhen sherbimet e zjarrfikses të cilat po bëjnë të mundur fikjen e zjarrit. Grupi hetimor dhe Sherbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment