Politike

Koordinatori politik i LSI-së në Vorë, Vojo Bregu: Veliaj do të largohet si shofer betoniereje, edhe pse erdhi si kalorësi i gjelbërimit

VIDEO
I ftuar në studion e “AbcNews”, Bregu tha se Veliaj, me problemet që i ka krijuar Tiranës, do të largohet si shofer betoniereje edhe pse erdhi si kalorësi i gjelbërimit.
Featured image of article: Koordinatori politik i LSI-së në Vorë, Vojo Bregu: Veliaj do të largohet si shofer betoniereje, edhe pse erdhi si kalorësi i gjelbërimit Vojo Bregu, koordinatori politik i LSI-së në Vorë

TIRANË– Koordinatori politik i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Vorën, Voji Bregu është shprehur se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, do të pësojë humbje të madhe në zgjedhjet e 25 prillit.

I ftuar në studion e “AbcNews”, Bregu tha se Veliaj, me problemet që i ka krijuar Tiranës, do të largohet si shofer betoniereje edhe pse erdhi si kalorësi i gjelbërimit.

“Nëse në të gjithë Shqipërinë, humbja do të ketë një emër, që është Edi Rama, në Tiranë, humbja do të ketë një emër tjetër që është Erion Veliaj. Me problemet që i ka krijuar Tiranës, me krimet që ka kryer sipas nesh, në funksionin e Kryetarit të Bashkisë, pra një person që na erdhi si kalorësi i gjelbërimit dhe po na ikën tani si shofer betoniereje, sepse ashtu është katandisur,”- u shpreh Bregu.

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Momenti në minutën 14:00

(f.m/dosja.al)

Shto Koment