Bota

Konvikiti përfshihet nga flakët, studentët në Angli akomodohen në hotele (FOTO)

Rreth 200 forca të zjarrfikëses u angazhuan për shuarjen e flakëve e cila, përfshiu të gjitha katet e godinës. Vetëm në orët e para të mëngjesit, zjarrëfikësit arritën të shuajnë flakët.
Featured image of article: Konvikiti përfshihet nga flakët, studentët në Angli akomodohen në hotele (FOTO) Foto nga flakët në konvikt

ANGLI- Një konvikt është përfshirë nga flakët mbrëmjen e së premtes në Boston.

Me qindra studentë u larguan nga godina, fatmirësisht ka pasur asnjë të dënuar.

Sipas mediave të huaja zjarri filloi rreth orës 20:30 me orën lokale, nuk dihen ende shkaqet e këtij  incidenti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rreth 200 forca të zjarrfikëses u angazhuan për shuarjen e flakëve e cila, përfshiu të gjitha katet e godinës. Vetëm në orët e para të mëngjesit, zjarrëfikësit arritën të shuajnë flakët.

Qeveria britanike akomodoi studentët nëpër godina të tjera studentore dhe nëpër hotele të zonës.

(M.P, A.M/ dosja.al)

Shto Koment