Rajoni

Kontakt me një person të infektuar me Covid, vetëizolohet Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës

Më tej, ajo ka shkruar se ka anulluar të gjitha aktivitet dhe takimet që kishte deri në një kohë të dytë pas daljes së rezultateve të testimit.
Featured image of article: Kontakt me një person të infektuar me Covid, vetëizolohet Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës Meliza Haradinaj-Stublla

KOSOVË- Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Jaradinaj-Stublla është vetëizoluar për shkak se ka pasur kontaktë me një person me Covid. Lajmin e ka bërë vetë të ditur ministrja nëpërmjet rrjeteve sociale. Ajo ka shkruar se ka kryer tamponin sot rreth orës 09:00 të mëngjesit. Më tej, ajo ka shkruar se ka anulluar të gjitha aktivitet dhe takimet që kishte deri në një kohë të dytë pas daljes së rezultateve të testimit.

“Pas kontaktit me një nga zyrtarët e lartë të MPJD-së që ka rezultuar dje COVID19 pozitiv, jam vetizoluar dhe testuar sot rreth orës 09:00. Po ashtu sot kam anuluar të gjitha aktivitetet e obligimet e parapara, duke vazhduar punën nga vetëizolimi deri në rezultatin e testimit”, ka shkruar ajo në Twitter.


Që nga fillimi i pandemisë deri tani në Kosovë janë regjistruar 39 596 persona me Covid-19 ndërsa 1016 të tjerë kanë humbur jetën.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment