Bota

Konflikti për detin/ Shtyhen bisedimet mes Ankarasë dhe Athinës, ja kur do të zhvillohen

Lajmin për këtë e kanë bërë të ditur mediat turke dhe burimet e Ministrisë Turke të Mbrojtjes, ku kanë njoftuar se takimi që ishte planifikuar për ditën e sotme do të zhvillohet të enjten.
Featured image of article: Konflikti për detin/ Shtyhen bisedimet mes Ankarasë dhe Athinës, ja kur do të zhvillohen Anijet ne detin Egje

TURQI- Bisedimet midis Turqisë dhe Greqisë në selinë e NATO-s për shmangien e një përshkallëzimi ushtarak në Mesdheun Lindor janë shtyrë për datën 10 shtator.

Lajmin për këtë e kanë bërë të ditur mediat turke dhe burimet e Ministrisë Turke të Mbrojtjes, ku kanë njoftuar se takimi që ishte planifikuar për ditën e sotme do të zhvillohet të enjten.

Takimi i komiteteve teknike do të mbahet me delegacionet ushtarake nga Greqia dhe Turqia, brenda kornizës së NATO-s.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha javën e kaluar se Greqia dhe Turqia kishin rënë dakord të zhvillonin bisedime për të shmangur përshkallëzimin e tensioneve në rajon.

Burimi:balkaneu.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment