Aktualitet

Konflikti në Elbasan, flasin fqinjët: Djali që i vuri zjarrin murit, më herët ka pasur probleme me familjen

Fqinjët thonë se djali që i ka vënë flakën murit, më parë ka pasur konflikte me familjarët e tij.
Featured image of article: Konflikti në Elbasan, flasin fqinjët: Djali që i vuri zjarrin murit, më herët ka pasur probleme me familjen Foto ilustruese

ELBASAN– Kanë folur fqinjët në lidhje me konfliktin që ka ndodhur mes dy familjevenë Elbasan, ku Ndriçim Zekthi më pas i ka vënë flakën murit. Fqinjët thonë se djali që i ka vënë flakën murit, më parë ka pasur konflikte me familjarët e tij.

 “Nuk e di si ka nisur ngjarja. Unë e ka shtëpinë më larg. Ka ndezur benzinë dhe ka hedhur letrën. Nuk është i sëmurë ai. Më parë ka pasur konflikte me familjen e tij”, tha një banore.

 “Erdhi benzina deri këtu. Ai pi gjithmonë, kur pi bën ashtu. Edhe me familjen e vet.”- tha një banor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë e kam shtëpinë matanë. E mora vesh kur erdha te motra. Ka ndezur benzinën atje dhe i ka hedhur atje. Nuk ka kartelë, nuk është i sëmurë. Ka pasur konflikte më parë me familjen e vet.”- shtoi një tjetër. 

Një konflikt mes fqinjëve ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se si paosjë e konfliktit njëri nga djemtë i një familje i ka vendosur zjarrin murit të shtëpisë. Mësohet se zjarrin e ka vënë i riu  Ndriçim Zekthi, por që më pas flakët janë shuar menjëherë ku dhe për fat të mirë zjarri është shuar menjëherë duke frenuar përhapjen e flakëve.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment