Aktualitet

Konfirmohen katër raste të reja me koronavirus në Elbasan

Konfirmohen katër raste të reja me koronavirus në Elbasan. Ndërkohë, pritet ministria e Shëndetësisë për raportin ditor të COVID-19.
Featured image of article: Konfirmohen katër raste të reja me koronavirus në Elbasan

ELBSAN- Ditën e sotme janë konfirmuar 4 raste të reja me COVID-19 në Elbasan. Mësohet se rastet e reja janë kontakte të personave të mërparshëm. Ndërkohë pritet konfirmimi zyrtar nga ministria e Shëndetësisë.

Ndërkohë më herët Dosja.al raportoit se me koronavirus është konfirmuar edhe shefi i policisë në paraburgimin e Bradasheshit.

Ndërkohë numri i të infektuarve dhe viktimave të shkaktuara nga COVID-19 rritet çdo ditë. Një ditë më parë Ministria e Shëndetësisë në raportimin për situatën e 24 orëve të fundit bëri me dije se deri tani nga COVID-19 kanë humbur jetën 199 qytetarë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ashtu, janë konfirmuar 136 raste të reja. Tashmë në të gjithë vendin janë 2870 persona janë aktivë me koronavirus, nga të cilët 112 po trajtohen në dy spitalet COVID dhe 3 janë të intubuar.

J.V/Dosja.al 

 

Shto Koment