Aktualitet

Konfirmohen 50 raste të reja për 24-orë në Berat, mjekë, policë, mësues, edukatore të infektuar

Virusi është futur mes bluzave të bardha ku është infektuar një infermier i kabinetit të neurologjisë një mjek oksigjenist një infermier në Repartin e Urgjencës një infermier në Poliklinikën e Specialiteteve si dhe një infermiere në Qendrën Shëndetësore në Urë-Vajgurore.
Featured image of article: Konfirmohen 50 raste të reja për 24-orë në Berat, mjekë, policë, mësues, edukatore të infektuar Pamje nga Berati

BERAT-Situata në qytetin e Elbasanit është rënduar nga rritja e rasteve të virusit. Për 24-orë janë infektuar 50 persona mes tyre, mjekë, policë, mësues, edukatore.

Virusi është futur mes bluzave të bardha ku është infektuar një infermier i kabinetit të neurologjisë një mjek oksigjenist një infermier në Repartin e Urgjencës një infermier në Poliklinikën e Specialiteteve si dhe një infermiere në Qendrën Shëndetësore në Urë-Vajgurore.

Gjithashtu dhe në shkolla ka pasur shumë të prekur, kështu në secilën nga shkollat e mëposhte është infektuar një mësuese.

Në shkollën 9-vjeçare “Mehmet Ali Vrioni”, “Shaban Sojli”, në shkollën 9-vjeçare në fshatin Syzezë, “Josif Prifti” si dhe 2 nxënës në gjimnazin “Babë Dudë Karbunara” ndërsa në Kopshtin “”Çlirim 1” janë infektuar 2 edukatore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bashkia e Beratit nuk ka shpëtuar pa të infektuar pasi një punonjëse është prekur nga COVID.

3 polic në DPV, sekretarja e Prokurorisë së Beratit, 1 kujdestare në Qendrën e Zhvillimit Rajonal “Lira”, 1 polic në Burgun e Beratit, 1 punonjën në zyrat e OSHE-së, 1 punonjëse në sh.a.Ujësjellës-Kanalizime, 1 punonjëse e Filialit të Postës Shqiptare, 2 punonjës në filialin e Albtelekomit, 1 ushtarak në Repartin Ushtarak në Poshnje, 1 punonjëse në fasonerinë “Malotex”.,1 polic beratas që punon në DPV Fier dhe 1 kambis janë të gjithë të infektuar nga COVID.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment