Bota

Kompeticioni Olimpik në zi, shuhet në moshën 20-vjeçare patinatorja e famshme

Lajmin e hidhur e ka dhënë vet Presidenti i Unionit Ndërkomëtar të Patinave Jan Dijkma, më anë të një postimi në në rrjetet sociale, ku i shprehu ngushëllime familjes. 
Featured image of article: Kompeticioni Olimpik në zi, shuhet në moshën 20-vjeçare patinatorja e famshme Ekaterina Alexandrovskaya

AUSTRALI– Ekaterina Alexandrovskaya patinatorja ruse më nënshtetësi Australiane ka vdekur në ditën e djeshmë. 20-vjeçarja mori pjesë në Lojrat Olimpike 2018 dhe përfaqësoi Australinë në sportin e patinazhit.

Lajmin e hidhur e ka dhënë vet Presidenti i Unionit Ndërkomëtar të Patinave Jan Dijkma, më anë të një postimi në në rrjetet sociale, ku i shprehu ngushëllime familjes.

Ajo ishte një patinatore e talentuar. Ne i shprehim ngushëllimet tona familjes për humbjen tragjike”, postoi Dijkma.

Ndërsa trjaneri i saj Andrei Khekalo, tha se ajo ishte e diagnostikuar më epilepsi ne fillim të këtij viti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ajo nuk kishte frikë. Ishte si një peshk në oqean”, shtoi ai.

Ndërkohë që shkaku i vdekjes së patinatores nuk është bërë ende i ditur.

Burimi: Bostonnews

(I.A/DOSJA.AL)

Shto Koment