Sport

Komisioni i Disiplinës jep dënimet për zënkën masive PSG-Marseille, Kurzawa e pëson me gjashtë ndeshje, “shpëton” Neymar

Komisioni ka vendosur të pezullojë gjashtë ndeshje futbollistin e parizienëve Kurzawa, tri ndeshje Amavi (Olimpique Marseille), dy ndeshje Neymar dhe Paredes dhe një ndeshje Benedetto
Featured image of article: Komisioni i Disiplinës jep dënimet për zënkën masive PSG-Marseille, Kurzawa e pëson me gjashtë ndeshje, “shpëton” Neymar PSG-Marseille

FRANCË-Komisioni i Disiplinës i LFP (Liga e Futbollit Profesional), i mbledhur këtë të martë, ka dhënë verdiktet për rastin e sfidës PSG-Olimpique Marseille 0-1, ku në fund të takimit pati përplasje masive mes futbollistëve të të dyja skuadrave.

Komisioni ka vendosur të pezullojë gjashtë ndeshje futbollistin e parizienëve Kurzawa, tri ndeshje Amavi (Olimpique Marseille), dy ndeshje Neymar dhe Paredes dhe një ndeshje Benedetto.

Çështja “Alvaro” (Neymar e akuzoi për racizëm) është nën hetim, ndërsa Di Maria do të thirret për të dëshmuar të mërkurën e ardhshme akuzohet se ka pështyrë Alvaro Gonzalezin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

 

Shto Koment