Aktualitet

Komision Hetimor për Bashën, Andi Bushati: Propagandë e qeverisë

Analsiti Andi Bushati ka thënë se e shikon këtë komision si një propagandë e qeverisë.
Featured image of article: Komision Hetimor për Bashën, Andi Bushati: Propagandë e qeverisë Andi Bushati

TIRANË-Mbrëmjen e sotme në emisionin Open në Top Channel po diskutohet për akuzat ndaj kreut të partisë demokratike Lulzim Bashës dhe komisionin e Posaçëm të ngritur nga Kuvendi. Ndërkohë analsiti Andi Bushati ka thënë se e shikon këtë komision si një propagandë të qeverisë.

Kjo është një propagandë. Nuk ka vlerë një posaçi që do miratojë Kuvendi me Kujtim Gjuzin. Një komison i tillë do kishte vlerë para 5 viteve, para 7 viteve Në atë kohë kur BE dhe SHBA nën presionin e krimeve të luftës tha se këtu duhet një Gjykatë Speciale. Në vitin 2012 Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar hapjen e hetimeve të EULEX-it në Shqipëri”– ka thënë Bushati.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.a/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment