KultureKuriozitete

Koleksioni më i bukur skulpturor i kafshëve, i krijuar mbi emocionet njerëzore

Koleksioni i saj i fundit quhet ' Një trup kafshe në një hapësirë njerëzorë ', dhe kritikët i kanë vlersuar skulpturat e saj si disa nga skulpturat më të bukura të kohëve moderne.

MONTANA – Artistja Beth Cavener, ka sjellë një risi përsa i përket artit skulpturor, duke krijuar koleksionin e saj më të ri të skulpturave të kafshëve, por që është i bazuar mbi psikologjinë njerëzore, e veçantërisht emocionit njerëzor.

Artisja ndiqet nga kritikat më të mëdhenj të artit botëror, të cilët e kanë përgëzuar atë për punën e bërë, dhe momentalisht ajo kryen programe trajnimi në disa vende në botë si Japoni, Amerikë, Itali dhe Kinë.

Koleksioni i saj i fundit quhet ‘ Një trup kafshe në një hapësirë njerëzorë ‘, dhe kritikët i kanë vlersuar skulpturat e saj si disa nga skulpturat më të bukura të kohëve moderne.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:CreativeBoom

E.C/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment