Politike

Koha kur Shqipëria kishte viza! Basha ‘hap zemrën’: Rrinim para ambasadave, e di nga përvoja e fisit tim

VIDEO
 • https://dosja.al/nxenesit-ne-kukes-i-ankohen-bashes-shkollat-pa-uje-pa-dru-dhe-pa-dezifektues-blejme-cdo-gje-vete-kryedemokrati-planin-e-kam-gati-me-duhet-vetem-ndihma-juaj/
 • Lulzim Basha u shpreh se e kishte mësuar edhe nga eksperienca e të afërmëve të tij sesi rrinin orë të tëra para ambasadave për të marrë vizë. 
  Featured image of article: Koha kur Shqipëria kishte viza! Basha ‘hap zemrën’: Rrinim para ambasadave, e di nga përvoja e fisit tim Lulzim Basha

  KUKËS– Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Kukës, duke u shpalosur planin e tij për qëverisjesn e vendit. 

  Teksa fliste për arritjet e shkuara kur Partia Demokratike erdhi në pushtet, Basha përmendi edhe liberalizimin e vizave. Ai u shpreh se e kishte mësuar edhe nga eksperienca e të afërmëve të tij sesi rrinin orë të tëra para ambasadave për të marrë vizë. 

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


  “Hoqëm vizat kur nuk e besonte askush. Shqiptarët rrinin me orë të tëra para ambasadave për të vizituar fëmijët. E di nga përvoja e fisit tim. Do të bëjmë shumë më shumë sepse nuk na mungon vullneti,”– tha Basha në fjalën e tij. 

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment