Rajoni

Koalicioni mes VV dhe LDK, deputeti i Vetëvendosjes zbulon se kur do të nënshkruhet marrëveshja mes dy partive

Abazi është shprehur se sapo të kthehet nga Gjermania, do të thërasë në takim kreun e LDK-së, Isa Mustafa, ndërsa ka mohuar zërat se ndërkombëtarët, siç është Gjermania po ndërhyjnë në procesin e bërjes së Qeverisë së re.
Featured image of article: Koalicioni mes VV dhe LDK, deputeti i Vetëvendosjes zbulon se kur do të nënshkruhet marrëveshja mes dy partive Foto ilustruese

KOSOVË– Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka deklaruar se deri në fund të kësaj jave pritet arritja e marrëveshjes për koalicionin qeverisës mes VV-LDK.

Abazi është shprehur se sapo të kthehet nga Gjermania, do të thërasë në takim kreun e LDK-së, Isa Mustafa, ndërsa ka mohuar zërat se ndërkombëtarët, siç është Gjermania po ndërhyjnë në procesin e bërjes së Qeverisë së re.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sa i përket çështjes së Presidentit, ai tha se kur është votuar nuk është vendosur votë për këtë çështje dhe sipas tij, i mbetet kryetarëve të të dyja partive që të gjejnë zgjidhje.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment