Aktualitet

Klosi vizitë në Dimal, vijojnë përpjekjet për ta bërë zonën turistike

VIDEO
Ministri Blendi Klosi gjatë një  takimi me banorët në Urën Vajgurore u shpreh se investimet do të ndikojnë drejtpërsëdrejti në turizëm.
Featured image of article: Klosi vizitë në Dimal, vijojnë përpjekjet për ta bërë zonën turistike Blendi Klosi, ministëri Mjedisit dhe Turizmit

DIMAL- Pak ditë më parë Bashkia Ura Vajgurore ndryshoi emrin në Dimal, dhe i gjithë vendimi u justifikuar për arsye turistike. Tashmë Dimali, me emër të ri kërkon që të ketë dhe një pamje të re dhe të thithë sa më shumë turistë.

Ministri Blendi Klosi gjatë një  takimi me banorët në Urën Vajgurore u shpreh se investimet do të ndikojnë drejtpërsëdrejti në turizëm. Ndërsa kryetarja e bashkisë Juliana Mema pohoi se po vijojnë projektet për rivitalizimin e zonës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këto investime në këtë bashki vijnë në kuadër të ndërrimit të  emrit në Dimal, ndonëse qyteti do të vijojë të mbajë emrin e vjetër Ura Vajgurore.

Qëllimi i këtij ndryshimi është jo vetëm përmirësimin e infrastrukturës së nevojshme për banorët e zonës por edhe për t’iu bashkangjitur guidës së vizitorëve që vijnë në qytetin e një mbi një dritareve.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment