Politike

Klevis Balliu nxjerr fotot, tregon rastin e dhunës ndaj banorit të Astirit: I kanë thyer kockat e këmbës, rrezikon të mbetet invalid

Klevis Balliu tha se policia përdori dhunë barbare ndaj banorëve, madje njëri prej tyre rrezikon që të paralizohet.
Featured image of article: Klevis Balliu nxjerr fotot, tregon rastin e dhunës ndaj banorit të Astirit: I kanë thyer kockat e këmbës, rrezikon të mbetet invalid Klevis Balliu

TIRANË– Ish-deputeti i PD-së, Klevis Belliu ka publikuar disa foto të dëmtimeve që banorët e zonës së Astirit gjatë përplasjes me policinë. 

Balliu tha se policia përdori dhunë barbare ndaj banorëve, madje njëri prej tyre rrezikon që të paralizohet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Kemi një person që rrezikon të mbetet i paralizuar. Është Artur Muja i kanë thyer kockat e këmbës. Rrezikon të ketë probleme gjithë jetën Ky zotëria këtu është invalid, Gent Alla dhe ja çfarë i kanë bërë”, tha ish deputeti.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment