Politike

Klevis Balliu nxjerr fotot, tregon rastin e dhunës ndaj banorit të Astirit: I kanë thyer kockat e këmbës, rrezikon të mbetet invalid

Klevis Balliu tha se policia përdori dhunë barbare ndaj banorëve, madje njëri prej tyre rrezikon që të paralizohet.
Featured image of article: Klevis Balliu nxjerr fotot, tregon rastin e dhunës ndaj banorit të Astirit: I kanë thyer kockat e këmbës, rrezikon të mbetet invalid Klevis Balliu

TIRANË– Ish-deputeti i PD-së, Klevis Belliu ka publikuar disa foto të dëmtimeve që banorët e zonës së Astirit gjatë përplasjes me policinë. 

Balliu tha se policia përdori dhunë barbare ndaj banorëve, madje njëri prej tyre rrezikon që të paralizohet.

“Kemi një person që rrezikon të mbetet i paralizuar. Është Artur Muja i kanë thyer kockat e këmbës. Rrezikon të ketë probleme gjithë jetën Ky zotëria këtu është invalid, Gent Alla dhe ja çfarë i kanë bërë”, tha ish deputeti.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment